Zakończyła się IX edycja Praktyk u Marszałka
26 września zakończyła się kolejna edycja programu „Praktyki u Marszałka”, skierowana do studentów studiów stacjonarnych, chcących zdobyć cenne doświadczenie w administracji samorządowej. Ostatni dzień programu był okazją nie tylko do oficjalnego podsumowania, ale również do zdobycia praktycznych umiejętności przydatnych na dalszej ścieżce zawodowej.
Dzień rozpoczął się od spotkania z Zastępcą Dyrektora Departamentu Organizacji ds. Kadr i Płac Wiesławą Miecznikowską, która podziękowała praktykantom za ich zaangażowanie, otwartość i udzielone informacje zwrotne. Kolejnym punktem były spotkania tematyczne, które poświęcono m.in. zagadnieniom związanym z rekrutacją. Praktykanci mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat tego, jak skutecznie przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych – dowiedzieli się na co zwracać uwagę, jakich błędów unikać i jak wyróżnić się w procesie rekrutacyjnym.
Na zakończenie Praktykanci dopełnili niezbędnych formalności związanych z zakończeniem programu, a następnie – w swobodnej atmosferze – podzielili się swoimi refleksjami i doświadczeniami. Była to cenna przestrzeń do wymiany opinii, wspomnień i wzajemnych inspiracji.
Uczestnicy IX edycji mieli możliwość podzielenia się swoimi spostrzeżeniami w ankiecie podsumowującej, w której wskazali największe plusy, propozycje usprawnień, a także refleksje czy poleciliby udział w programie. Oto kilka ich wypowiedzi:
„Program pozwala zdobyć praktyczną wiedzę pod okiem profesjonalistów, którzy nigdy nie odmówią pomocy.”
„Nie spodziewałam się, że nauczę się tak wiele i będę miała tak wiele okazji do wykorzystania swoich umiejętności w praktyce.”
„Program jest dobrze zorganizowany, wszyscy pracownicy życzliwi, można się dużo nauczyć, odbyć praktyki i zarobić - trzy pieczenie na jednym ogniu. Super opcja dla studentów.”
„Bardzo dobrze zorganizowane praktyki, począwszy od rekrutacji, przejrzyste umowy, doceniam dzień pierwszy ze wszystkimi wstępnymi szkoleniami oraz pozostałe dni szkoleń na Jagiellońskiej. Praktyka płatna - to na plus. Czułem się zaopiekowany zarówno przez "oficjalnego" opiekuna praktyki, ale też pozostałych pracowników wydziału.”
„Chętnie poleciłabym praktyki u Marszałka każdemu kto szuka nadal swojej ścieżki w życiu oraz dla tych co chcą zdobyć więcej doświadczenia i wiedzy, gdyż to jest naprawdę jedno z najlepszych miejsc do tego. W ciągu czasu pracy łatwo jest wdrożyć się do codziennych czynności, posiadając całkowite wsparcie od innych pracowników, bez presji, stresu. Zaangażowanie i motywacja pojawiają się same.”
„Nie tylko bym polecił, ale też już poleciłem te praktyki kilku moim znajomym. Uważam, że zdecydowanie warto wziąć w nich udział, ponieważ faktycznie robi się zadania, które wykonują zwykli pracownicy urzędu i dzięki temu można nauczyć się wielu przydatnych rzeczy oraz zobaczyć jak naprawdę wygląda praca w urzędzie. Dodatkowo, wszyscy pracownicy są naprawdę przyjaźni i chętni do pomocy więc nie ma się poczucia zagubienia i pozostawienia samemu sobie. I na koniec fakt, że są to płatne praktyki mocno je wyróżnia pomiędzy ofertę innych urzędów i ministerstw.”
Dziękujemy wszystkim za udział w programie „Praktyki u Marszałka”. Życzymy dalszych sukcesów i mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości.

