II tura praktyk ruszyła!
18 sierpnia rozpoczęła się II tura IX edycji Praktyk u Marszałka. Tego dnia Praktykantów powitali marszałek Adam Struzik, Zastępca Dyrektora Departamentu Organizacji ds. Kadr i Płac Wiesława Miecznikowska oraz Rzecznik Prasowy Urzędu Marta Milewska.
Pierwszy dzień upłynął uczestnikom na szkoleniach wstępnych, na których zapoznali się z naszą organizacją, jej strukturą i kulturą pracy. To jednak dopiero początek – przez najbliższe 6 tygodni Praktykanci będą pracować w swoich zespołach pod czujnym okiem Opiekunów. Dodatkowo wezmą udział w szkoleniach z obsługi klienta oraz kreatywnego rozwiązywania problemów.
Poprzednia tura programu zakończyła się zaledwie tydzień wcześniej. Wzięło w niej udział 24 Praktykantów. Uczestnicy bardzo wysoko ocenili przebieg programu – w ankietach podsumowujących docenili możliwość poznania pracy urzędnika, przyjazną atmosferę, szeroką ofertę praktyk oraz bardzo dobre wynagrodzenie:
„Dzięki udziałowi w tych praktykach nauczałam się wielu przydatnych rzeczy na temat funkcjonowania tak dużej instytucji, sposobu komunikacji między pracownikami i organizacji pracy tak, aby była jak najefektywniejsza."
„Najważniejszą wartością dodaną uzyskaną w Praktykach u Marszałka jest możliwość poznania codzienności pracy Urzędu oraz zdobycie praktycznego doświadczenia, a także poznanie ludzi, którzy tutaj pracują.”
„Jedyny taki wartościowy program w Polsce, który z takim przyjaznym nastawieniem wdraża studentów do pracy.”
„Bardzo mi to otworzyło oczy na to jak faktycznie pracuje się jako urzędnik i utwierdzam się jeszcze mocniej w przekonaniu, że po moich studiach jest to praca jak najbardziej dla mnie.”
„Jedne z lepiej zorganizowanych, w dodatku płatnych praktyk, które nie wymagają nie wiadomo jakiej wiedzy teoretycznej i umożliwiają odbycie praktyk studentom niższych lat.”
„Warunki praktyk w moim przypadku były fenomenalne w porównaniu z resztą ofert tego typu na rynku pracy (szczególnie dla osób studiujących). No i po prostu czułem się w Urzędzie bardzo mile widziany i faktycznie przydatny dla Wydziału, do którego trafiłem. Dlatego polecam te Praktyki każdemu chętnemu!"
Trzymamy kciuki za tegorocznych Praktykantów i życzymy im owocnego czasu w Urzędzie!

